Ανακοινώσεις, 26/04/2024

20ή ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΟΥ «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι οι μεταπτυχιακοί φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής που βραβεύονται για τις εργασίες τους στο πλαίσιο της 20ής απονομής του Βραβείου «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» είναι οι εξής:

1. Δημήτρης Κυπριωτάκης για την εργασία με τίτλο «Γενικό Μητρώο Επιμελητηρίου Ηρακλείου.
  2. Γεωργία Αμοιρίδου για την εργασία με τίτλο «Νικήτα του Μαγίστρου, Βίος της οσίας Θεοκτίστης της Λεσβίας (Ένα αγιολογικό άλλοθι για ένα κοσμικό μυθιστόρημα)»
Επιπλέον, αποφασίστηκε να δοθεί εύφημος μνεία στις εξής μεταπτυχιακές εργασίες:

1. του κ. Μίλαν Προντάνοβιτς με τίτλο 'Χριστιανισμός και δουλεία στην Ύστερη Αρχαιότητα'
  2. της κ. Ελένης Μόσιου με τίτλο «Μύθος και λόγος στην πλατωνική Πολιτεία»
  3. του κ. Νικολάου Λεωνιδάκη με τίτλο «Η χρηματοδότηση μιας «Συμμοριόπληκτης» Βιομηχανίας μέσω του σχεδίου Μάρσαλ'

Η απονομή των βραβείων και των ευφήμων μνειών θα γίνει στις 16 Μαΐου στη Βασιλική του Αγίου Μαρκου, στο Ηράκλειο. Η επίσημη πρόσκληση θα δημοσιοποιηθεί προσεχώς