Ανακοινώσεις, 24/04/2024

24η ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΟΥ «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

Οι μεταπτυχιακοί/διδακτορικοί φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής που βραβεύονται για τις εργασίες τους στο πλαίσιο της 24ης απονομής του Βραβείου «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» είναι οι εξής:

1. Μίλαν Προντάνοβιτς για την εργασία με τίτλο «Πελοποννησιακός Πόλεμος και δουλεία»
  2. Νικόλαος Μπετείνης για την εργασία με τίτλο «Επιφανειακή έρευνα στο όρος Οξά. Η πρωτοβυζαντινή κεραμική μίας οχυρωμένης θέσης στην Ανατολική Κρήτη (6ος-αρχές 9ου αιώνα μ.Χ.)».
Εύφημος μνεία δίνεται στις/στους εξής φοιτήτριες/φοιτητές για τις μεταπτυχιακές/διδακτορικές εργασίες:

1. Καλυψώ Κοκολάκη για την εργασία με τίτλο «Αφήγηση και η Χώρα ως αφηγηματικός χώρος στον Τίμαιο του Πλάτωνα»
  2. Αριστέα Γρατσέα για την εργασία με τίτλο «Η ναυτιλία του Χάνδακα»
  3. Μηνά Χουβαρδά για την εργασία με τίτλο «Τρία νοταριακά έγγραφα από το αρχείο του Giuliano de Canella (1380-1381)»